Domaći slavonsko-baranjski proizvodi: kobasice, kuleni, šunke, slanine, čvarci, sirevi, vino i rakija doslovno su razgrabljeni u malenom i pitoresknom mjestu u unutrašnjosti Istre Svetom Petru u Šumi. Ondje se, naime, održala jedinstvena i zanimljiva dvodnevna manifestacija "S klobasicom u EU".
Riječ je o međunarodnom sajmu kobasice i kobasičarskih proizvoda, koji se održava treću godinu zaredom u organizaciji Općine i uz pokroviteljstvo Istarske županije, a već sada privlači velik broj gostiju iz Hrvatske i susjednih zemalja, ponajprije Italije i Slovenije. Školsku sportsku dvoranu i središnji mjesni trg, pred drevnim pavlinskim samostanom, gdje su se odvijale sajamske aktivnosti, tijekom vikenda okupiralo je deset tisuća domaćih i stranih posjetitelja.
LAG Baranja obavještava sve Baranjce da na internet-portalu www.dravaportal.eu mogu besplatno promovirati svoje proizvode, usluge, gospodarstva i poduzeća, uz punu podršku članova tima LAG-a Baranja te tako unaprijediti svoje poslovanje, povećati vidljivost i poslovne performance.
Za sve informacije vezane za objavu i unos podataka na portal tim LAG-a Baranja stoji na raspolaganju: tel.: 031 / 559-597; email: lag.baranja@gmail.com